שאלות ותשובות נפוצות

בכל דף מוצר מצוין מחיר ההובלה וההרכבה שלועלות המשלוח הכוללת אליך הבית מחושבת כך:המוצר עם ההובלה היקרה ביותר מחושב ב100% ממחיר ההובלהושאר המוצרים ב50% ממחיר ההובלהלדגומא: רכשנו באתר מיטה בעלות הובלה והרכבה של 400 ש”ח וקומודה בעלות הובלה והרכבה של 300 ש”ח, אזי תתבקש לשלם למוביל 550 ש”ח ולא 700 ש”ח. 400X100% + 300X50%

בעת רכישה אונליין האפשרות היחידה לתשלום היא באשראי עד 12 תשלומים ללא ריבית והצמדה.אפשרות נוספת היא להזמין דרך מספר הטלפון המצוין באתר ולשלם במזומן או בצ’קים (עד 6 צ’קים)

היה והמוצר במלאי (מצוין סטטוס מלאי בדף המוצר) אנו מתחייבים לזמן אספקה של עד 14 ימי עסקים (ברוב המקרים מגיעים הרבה קודם) היה והמוצר לא במלאי , מצוין זמן האספקה המשוער בהתאם לתאריך הגעתו לישראל.

הרכישה באתר האונליין שלנו היא הרכישה הבטוחה ביותרהחברה הסולקת היא חברת לאומי קארד, חברה מהמבילות, המוכרות, והוותיקות בתחום האשראי בישראל.האתר מוגן ומאובטח בכל עמוד בעת הגלישה והרכישה על ידי טכנולוגיית SSL. סימן ההיכר לאבטחת האתר הוא המנעול (לעיתים מופיע בצבע ירוק) המופיע ליד כתובת האתר בראש הדף

לאחר גמר התשלום עבור סל קניות שהרכבת לעצמך באתר, תקבלו 3 מיילים מאיתנו1. אישור הזמנה עם הפרטים אותם הזמנת כולל מספר הזמנה2. אישור תשלום- כלומר שובר אשראי עבור חיוב האשראי שביצעתם3. חשבונית מס קבלה עבור הרכישהלכל שאלה, בקשה, אי הבנה ניתן ליצור קשר בטלפון המפורסם באתר או דרך דף הפייסבוק שלנו.מע”מ?אכן כן, המחירים כוללים מעמ.

אכן כן, ניתן בצע רכישה ולציין את התאריך המובקש לקבלת המוצרים.אנו נשמור עבורכם את המוצרים שרכשתם ללא עלות נוספת.

ביטול הזמנה ע”י לקוח, לפני מועד מסירת המוצרים לחזקתו, יעשה לאחר קבלת הודעת הלקוח בכתב בדבר רצונו בביטול ההזמנה. עם ביטול המוצר יחוייב הלקוח בסך של 5% מערך המוצר ותשלום נוסף במידה ונעשה בכרטיס אשראי ו/או שיקים בגין דמי מסלקה לביטול עסקת אשראי/שיקים ו/או הודעה לבנק ו/או החזרות המחאה וכיו”ב, ע”פ דמי הסליקה ודמי הטיפול שנגבו ע”י חברת האשראי בפועל.

*ביטול ההזמנה , לאחר מסירת המוצרים, תתאפשר תוך 14 יום בלבד מקבלתם ע”י הלקוח ולאחרת קבלת הודעת הלקוח בכתב בדבר רצונו בביטול בביטול ההזמנה, ובתנאי כי המוצר תקין והמוצר נמצא במקום בו סופק בלבד. עם קבלת ההודעה הלקוח יאפשר לנציג החברה לבחון את תקינות המוצרים, ובמידה ויימצא כי נעשה במוצרים שימוש ו/או המוצר ניפגם בדרך כלשהי – לא תתאפשר ללקוח ביטול העסקה והחזרת המוצרים לחברה. עם ביטול המוצר יחוייב הלקוח בדמי ביטול כמצויין לעיל.

*בכל מקרה של החזרת המוצרים לחברה יחוייב הלקוח בנוסף בגין עלויות הובלת המוצר.

לא מבינים את צבע הרהיט? יש לכן חשש שתתאכזבו? אנו ממליצים לבקר בחדר התצוגה שלנו ולהבין במו עיניכם.

היה ולא תבקרו, שימו לב לתמונות התקריב המצורפות בעמוד המוצר, הן נועדו להמחיש את צבע המוצר ואופי הגימור שלו- יש לקחת בחשבון כי גם במקרה זה ייתכנו שינויי גוון קלים עקב השפעות תאורה.

בוודאי! אנו מעניקים שנה של אחריות לכל הרהיטים שלנו.

אנו מסבירים בדיוק כיצד לנהוג עם הרהיטים שלנו כך שתוכלו ליהנות מהם שנים ארוכות ארוכות:

א. לנקות אך ורק במטלית לחה

ב. ריצפה לא להציף במים בסמוך לרהיט- עץ לא אוהב מים

ג. דברים חמים? צלחת חמה, כוס קפה חם וכו…לשים תחתית שהעץ לא יקבל כוויהד. אציטון, לקים, אלכוהול וכו…יכול להזיק לצבע.

נא לשמור! :)